štvrtok 17. októbra 2013

Adversity 6

Ahojte a prepáčte, že som tak dlho nič nepridala, no dnes vám už pridávam časť. Je krátka ale tak aspoň niečo. večer sa pokúsim ešte pridať. 




„je tam Zoey Brown? Dcéra Emily a Jamesa Brown?“ ozval sa mužský hlas z druhej strany a ja som začala tušiť, že toto bude niečo vážnejšie.

„ánoo“ odpovedala som a cítila ako sa mi z tváre stráca farba. Nechcela som si predstavovať tie najhoršie scenáre, byť plná optimizmu ale nemohla som. V hlave sa mi krútili všetky možné scenáre až ma z mojich myšlienok prebral hlas v telefóne.
„Mrs. Brown?? Počujete ma?“
„Ohh, áno. Čo sa stalo?“ spýtala som sa a dúfala, že obaja moji rodičia sú v poriadku.
Untitled

„vaši rodičia sú momentálne v nemocnici. Mali dopravnú nehodu, narazilo do nich auto. Sú v nemocnici Sv. Petra.“ Kolená sa mi podlomili a klesla som na lavičku. Zrušila som hovor a po líci mi stiekla slza. Harry mi ju utrel a spýtal sa čo sa stalo. No ja som  nemohla odpovedať, nedokázala som to. Harry sa však nevzdával a tak som mu nakoniec odpovedať musela.
„Rodičia...nehoda... nemocnica Sv. Petra“ povedala som v skratke a vtedy ma až napadlo čo tam vlastne robím. Rozbehla som sa preč z parku s Harrym za chrbtom.
„počkaj, Zoey, .... odveziem ťa“ kričal za mnou, otočila som sa a s Harrym sme spoločne kráčali ku autu. Nastúpili sme dnu a prechádzali ulicami Londýna. V aute bolo napäté ticho, no ani jeden ho nechcel prerušiť, ja som Harrymu nemala čo povedať a on sa zbytočne nevypytoval. Harry zastal a ja som utekala dnu, samozrejme s Harrym za chrbtom. Došla som na recepciu a žena za pultom sa na mňa milo usmiala.
„Emily a James Brownovci?“  vyvalila som na ňu, ona niečo naťukala do počítaču a v momente odpovedala.
„Druhé poschodie izby 136 a 137“
S Harrym sme teda podišli ku výťahu, vyviezli sa na druhé poschodie a hľadali ich izby. Po dlhom hľadaní sme ich konečne našli a z jedných dverí akurát vychádzala doktorka. Postavila som sa jej do cesty a rýchlo sa spýtala.
„Dobrý, som ich dcéra, čo sa stalo a ako sú na tom?“ vychrlila som na ňu a pokúšala sa z hlavy vytlačiť tie najhoršie myšlienky. Nenávidím nemocnice. Vždy sa tu niečo stane.
Untitled

bonnie & matt :< 5x02

„Ahoj, tvojich rodičov sme prijali asi pred hodinou, ešte nedokážem presne určiť ako sa to stalo, vieme, len, že tvoji rodičia boli na ceste do obchodu a auto na križovatke im nedalo prednosť. Bol to priamy náraz. Tvoja mamina je už mimo ohrozenia životu a má len pár zlomením a škrabancov. Toto sa však nedá povedať o tvojom otcovi. Momentálne bojuje o život a my robíme čo môžeme. Pri náraze si veľmi udrel hlavu a predpokladáme aj vnútorné krvácanie ale ešte stále je tu nádej. aK ma teraz ospravedlníš, musím ísť“ dokončila svoj monológ a odišla. Klesla som na stoličku, nohy si priložila k hrudi a moje slzy si našli cestu von. Spomínala som na všetky okamihy strávené s nimi. S mojou mamkou a ockom. Nedokážem si prestaviť, že o ocka prídem. Nedokážem a nemôžem.  Spomenula som si ako sme sa spolu hrávali, ako mi varil puding, keď mamka bola v práci, na všetky spoločné okamihy.Hovorila som si, že musím zostať silná ale nedalo sa.  Spomienky sa drali na povrch a slzy sa hromadili, keď objali čiesi ruky. Harry. Nenechal ma tu, podrží ma, aj keď sa stane to najhoršie. Objala som ho a plakala mu do bundy. Keď už som nevládala pozrela som sa mu do očí a teraz som bola šťastná, že je tu so mnou.
„neboj, bude to dobré, vyliečia sa“ hladkal ma po chrbte a mne na koži skákali zimomriavky. Jeho ruka mi do tela roznášala teplo. Nakoniec som sa odtiahla, vytiahla vreckovky a snažila sa mu utrieť slzy z bundy.
„to je v poriadku“ usmial sa a znovu ma objal. Čakali sme tam takto asi hodinu až ku nám prišla doktorka.
„Slečna Brown?“ zavolala  a spolu s Harrym sme podišli ku nej.

Alone

„Musím vám bohužiaľ oznámiť, že váš otec to nezvládol, mamina je však  v poriadku. Úprimnú sústrasť. Robili sme čo sme mohli“ chvíľu mi trvalo kým som to pochopila, kým som to strávila. Otec je mrtvy. Nie, nemôže byť. Nenechal by ma tu s mamkou samu. Slzy si znovu našli cestu von a ja som stála ako obarená. Nie, nemôže to byť pravda, nemôže, nemôže nemôže. Hovorila som si ale nepomáhalo to. Nakoniec som sa rozbehla do izby a na posteli bezhybne ležal otec. Pribehla som ku nemu a začala mu búchať do hrude. „niéééé, niééééééé, niéé, prečoo? Prečo si nás tu nechal samé?“ kričala som so slzami a nevzdávala sa nádeje. Búchala som mu do hrude s nádejou, že sa nadýchne až ma niečie ruky odtiahli na chodbu a objali. Bol to Harry a objatie z ktorého sa nedalo uniknúť. Ruky mal obmotané okolo mňa. Pevne som ho objala a plakala. Uvedomovala som si len, že ho nechcem pustiť. Ochraňoval ma pred tým všetkým. Sadli sme si na stoličky a ja som zaspala v Harryho objatí.UntitledTear | via Tumblrp
500px / Untitled by Nata Karavaeva

4 komentáre:

  1. ooooch.. to .. je.. dokonale... normalne mi slzy tecu :'( prosiiiiiiim rychlo dalsiu :33 <3 :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. krasne tebe sa asi velmi páčia smutne príbehy je to nadherne

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. nie že by sa mi páčili ale túto poviedku mám už dopredu vymyslenú a vymýšľala som ju nie vo veľmi dobrej nálade :) a Ďakujem :) ako povedal Cinna v THG "svoje pocity pretavujem do práce tak nikomu neuškodím" alebo niečo v tom zmysle :)

      Odstrániť