„je tam Zoey Brown? Dcéra Emily
a Jamesa Brown?“ ozval sa mužský hlas z druhej strany a ja som
začala tušiť, že toto bude niečo vážnejšie.
„ánoo“
odpovedala som a cítila ako sa mi z tváre stráca farba. Nechcela som
si predstavovať tie najhoršie scenáre, byť plná optimizmu ale nemohla som. V hlave
sa mi krútili všetky možné scenáre až ma z mojich myšlienok prebral hlas v telefóne.
„Mrs.
Brown?? Počujete ma?“
„Ohh,
áno. Čo sa stalo?“ spýtala som sa a dúfala, že obaja moji rodičia sú v poriadku.
„vaši
rodičia sú momentálne v nemocnici. Mali dopravnú nehodu, narazilo do nich
auto. Sú v nemocnici Sv. Petra.“ Kolená sa mi podlomili a klesla som
na lavičku. Zrušila som hovor a po líci mi stiekla slza. Harry mi ju utrel
a spýtal sa čo sa stalo. No ja som
nemohla odpovedať, nedokázala som to. Harry sa však nevzdával a tak
som mu nakoniec odpovedať musela.
„Rodičia...nehoda...
nemocnica Sv. Petra“ povedala som v skratke a vtedy ma až napadlo čo
tam vlastne robím. Rozbehla som sa preč z parku s Harrym za chrbtom.
„počkaj,
Zoey, .... odveziem ťa“ kričal za mnou, otočila som sa a s Harrym sme
spoločne kráčali ku autu. Nastúpili sme dnu a prechádzali ulicami Londýna.
V aute bolo napäté ticho, no ani jeden ho nechcel prerušiť, ja som Harrymu
nemala čo povedať a on sa zbytočne nevypytoval. Harry zastal a ja som
utekala dnu, samozrejme s Harrym za chrbtom. Došla som na recepciu a žena
za pultom sa na mňa milo usmiala.
„Emily
a James Brownovci?“ vyvalila som na
ňu, ona niečo naťukala do počítaču a v momente odpovedala.
„Druhé
poschodie izby 136 a 137“
S Harrym
sme teda podišli ku výťahu, vyviezli sa na druhé poschodie a hľadali ich
izby. Po dlhom hľadaní sme ich konečne našli a z jedných dverí akurát
vychádzala doktorka. Postavila som sa jej do cesty a rýchlo sa spýtala.
„Dobrý,
som ich dcéra, čo sa stalo a ako sú na tom?“ vychrlila som na ňu a pokúšala
sa z hlavy vytlačiť tie najhoršie myšlienky. Nenávidím nemocnice. Vždy sa
tu niečo stane.
„Ahoj,
tvojich rodičov sme prijali asi pred hodinou, ešte nedokážem presne určiť ako
sa to stalo, vieme, len, že tvoji rodičia boli na ceste do obchodu a auto na
križovatke im nedalo prednosť. Bol to priamy náraz. Tvoja mamina je už mimo
ohrozenia životu a má len pár zlomením a škrabancov. Toto sa však
nedá povedať o tvojom otcovi. Momentálne bojuje o život a my robíme
čo môžeme. Pri náraze si veľmi udrel hlavu a predpokladáme aj vnútorné
krvácanie ale ešte stále je tu nádej. aK ma teraz ospravedlníš, musím ísť“
dokončila svoj monológ a odišla. Klesla som na stoličku, nohy si priložila
k hrudi a moje slzy si našli cestu von. Spomínala som na všetky
okamihy strávené s nimi. S mojou mamkou a ockom. Nedokážem si
prestaviť, že o ocka prídem. Nedokážem a nemôžem. Spomenula som si ako sme sa spolu hrávali,
ako mi varil puding, keď mamka bola v práci, na všetky spoločné
okamihy.Hovorila som si, že musím zostať silná ale nedalo sa. Spomienky sa drali na povrch a slzy
sa hromadili, keď objali čiesi ruky. Harry. Nenechal ma tu, podrží ma, aj keď
sa stane to najhoršie. Objala som ho a plakala mu do bundy. Keď už som
nevládala pozrela som sa mu do očí a teraz som bola šťastná, že je tu so
mnou.
„neboj,
bude to dobré, vyliečia sa“ hladkal ma po chrbte a mne na koži skákali
zimomriavky. Jeho ruka mi do tela roznášala teplo. Nakoniec som sa odtiahla,
vytiahla vreckovky a snažila sa mu utrieť slzy z bundy.
„to je
v poriadku“ usmial sa a znovu ma objal. Čakali sme tam takto asi
hodinu až ku nám prišla doktorka.
„Slečna
Brown?“ zavolala a spolu s Harrym sme podišli ku nej.
„Musím
vám bohužiaľ oznámiť, že váš otec to nezvládol, mamina je však v poriadku. Úprimnú sústrasť. Robili sme
čo sme mohli“ chvíľu mi trvalo kým som to pochopila, kým som to strávila. Otec
je mrtvy. Nie, nemôže byť. Nenechal by ma tu s mamkou samu. Slzy si znovu
našli cestu von a ja som stála ako obarená. Nie, nemôže to byť pravda,
nemôže, nemôže nemôže. Hovorila som si ale nepomáhalo to. Nakoniec som sa
rozbehla do izby a na posteli bezhybne ležal otec. Pribehla som ku nemu a začala
mu búchať do hrude. „niéééé, niééééééé, niéé, prečoo? Prečo si nás tu nechal
samé?“ kričala som so slzami a nevzdávala sa nádeje. Búchala som mu do
hrude s nádejou, že sa nadýchne až ma niečie ruky odtiahli na chodbu a objali.
Bol to Harry a objatie z ktorého sa nedalo uniknúť. Ruky mal obmotané
okolo mňa. Pevne som ho objala a plakala. Uvedomovala som si len, že ho
nechcem pustiť. Ochraňoval ma pred tým všetkým. Sadli sme si na stoličky a ja som zaspala v Harryho objatí.


ooooch.. to .. je.. dokonale... normalne mi slzy tecu :'( prosiiiiiiim rychlo dalsiu :33 <3 :)
OdpovedaťOdstrániťďakujem :) zajtra určite pridám :)
Odstrániťkrasne tebe sa asi velmi páčia smutne príbehy je to nadherne
OdpovedaťOdstrániťnie že by sa mi páčili ale túto poviedku mám už dopredu vymyslenú a vymýšľala som ju nie vo veľmi dobrej nálade :) a Ďakujem :) ako povedal Cinna v THG "svoje pocity pretavujem do práce tak nikomu neuškodím" alebo niečo v tom zmysle :)
Odstrániť