Prebrala som sa v nemocnici. Okolo mňa
sedeli piati chalani, jeden ma držal sa ruku a plakal.
„Louis?“ spýtala som sa potichu.
„som tu“ povedal a zdvihol hlavu, mal
uplakané oči. Harry sa na mňa pozeral so zničením výrazom.
„stalo sa niečo?“ opýtala som sa. Nikto
neodpovedal. Chytila som Louisovi ruku a donútil som ho, aby sa na mňa
pozrel.
„chcem to vedieť“ uprela som na neho oči. No on
neodpovedal. Do izby vošiel doktor.
„Môžem vás poprosiť, aby ste odišli“ povedal
doktor. „vy pán Tomlinson, môžete zostať.“
„dobrý deň, ako vám je“ spýtal sa doktor.
„je mi fajn, a mohla by som vedieť, čo sa
stalo?“ chytila som Louisa za ruku.
„samozrejme, pani Montgomeryová, takže, ste
tehotná, to je dobrá správa, ale tá zlá je, že ste v rizikovom
tehotenstve, čo znamená, že keď sa to dieťa narodí, buď hneď zomrie, alebo pri
pôrode zomriete vy“ povedal bez súcitu a mne sa do oči nahrnuli slzy.nevedela som čo na to povedať. Ja alebo dieťa? Ak by som si mala vybrať medzi
mnou a mojim dieťatkom, rozhodne chcem zachrániť jeho. „ale nemusíte sa
báť, s pánom Tomlinsonom sme sa dohodli, že zajtra pôjdete na potrat
a všetko sa tým vyrieši.“ Dodal,čo som nečakala, Potrat??. Nezabijem to dieťa
ešte pred tým ako príde na svet.
„nie pán doktor“ povedala som a Louis sa na
mňa pozrel „nepôjdem na potrat, to dieťa chcem, ak by som pri jeho pôrode mala
zomrieť, s radosťou to podstúpim, ďakujem, že ste ku mne boli úprimný“
dokončila som.
„tak v tomto prípade, vás už môžeme pustiť,
želám vám veľa šťastia.“ Bola som odhodlaná spraviť to, a nikto mi
v tom nezabráni. Doktor odišiel a my sme s Louisom zostali sami.
„Cassie, ja nechcem aby si kvôli tomu dieťaťu
riskovala svôj život. Nechcem ťa stratiť“ povedal a rozplakal sa. Jemne
som ho pobozkala a dodala. „neboj sa to bude dobré, aspoň ti niečo po me
zostane, riziko by bolo aj pri potrate, takto budeš mať aspoň to bábo“ Louis ma
zbalil a išli sme domov. Nerozprával sa so mnou, no ja viem, že je to
správna vec. Harry ma v tom tiež nepodporuje, ale čo mám robiť, zabiť také
nevinné dieťa? Vošli sme ku nám
a Louis hneď zaliezol do pracovne,vošla som dnu a pomaly som sa postavila pred neho.
„Cassie“ povedal akoby chcel, aby som odišla.
„Louis ja pochopím ak sa teraz so mnou rozídeš,
navždy ťa budem milovať, ale skús ma pochopiť, to dieťa bude možno po mne
a bude ti ma pripomínať, raz pochopíš že to bolo správne rozhodnutie“
povedala som a Louis nič nepovedal. Pochopila som to.nechce to dieťa. nechce mňa. Nesúhlasí s mojím rozhodnutím. Prečo nikto nechápe, že takto zachránim aspoň to dieťa? Nie, nebudem už sním o tomto debatovať. Odchádzam. Nebudem
mu predsa kaziť život, o to dieťa sa postará aj moja mama. Vošla som do
nášho šatníka a začala sa baliť. Veci som hádzala do kufrov s takou
zlosťou a bolesťou. Milovala som ho a keĎ som ho potrebovala najviac
tak ma opustil. Zbalila som si posledné veci a po lícach mi stekali
vodopády sĺz. Zobrala som kufre do rúk a pomaly kráčala po schodoch.
Posledný krát som sa sem pozrela, otvorila dvere a zabuchla ich. Už som ho
nepotrebovala. Sadla som si na schody pred domom a strašne sa rozplakala.
Postavila som sa a kráčala smerom ku ceste. Odchytila taxík a nasadla
doň. šofér naštartoval auto a ja som dala posledné zbohom môjmu starému
životu a aj jemu. KeĎ sa v tom otvorili dvere. Bol v nich on
a bežal ku mne. No taxík sa pohol a ja som so slzami v očiach
odchádzala. Na poslednú chvíľu otvoril dvere a šofér zastal.
„prepáč mi to, vráť sa domov, prosím“ pozrel na
mňa s utrpením v očiach a ja som sa v nich stratila.
Priblížil sa ku mne a pobozkal ma.
*O deväť mesiacov neskôr
S Louim sme sa odobrili. Všetko ide tak ako pre tým až na to, že očakávame dievčatko. Zhodli sme sa na mene Cassie, ak by
som to neprežila. A ak budem žiť tak to sme sa ešte nedohodli. Ja však
viem, že budem robiť všetko preto aby to dieťa prežilo. Cítim, že sa blíži môj
čas, ale nikomu o tom nehovorím. S Harrym chodíme spolu na nákupy, už
sme prichystali detskú izby a spoločne sa zabávame. Loui má veľa práce,
pretože zobral ešte jeden flek. Že vraj aby sme sa mali lepšie, ale aj tak sa
máme fajn. Povedal, že je to len dočasné. Častejšie mi býva zle a preto sa
Louis dohodol s Harrym, že na mňa bude dávať pozor. Spoločne sa zabávame
a tešíme sa príchod bábätka, aj Loui to už pochopil a berie to na
vedomie. Ja však viem, že ma miluje a bojím, sa, že ak to neprežijem
a na svete bude len malinká Cassie, že sa o ňu nebude vedieť
postarať. Harry mi však sľúbil, že urobí čokoľvek aby sa bábo malo dobre
a tak spoločne trávime celý voľný čas.
„Harry, dáš si koláč?“ spýtala som sa Harryho.
„samozrejme“ odvetil a posadil sa na gauč.
Nabrala som koláč a dala ho Harrymu.
„Harry, viem, že sa to už blíži, a ja chcem
aby si vedel, že ak to neprežijem, mám ťa strašne rada a ešte potrebujem
aby si sa postaral o bábätko a aby si pomohol Louisovi aby sa
z toho dostal, ale nemôže za to viniť bábo. Počuješ slúb mi to“ dostala
som zo seba.
„sľubujem“ povedal Harry a rozplakal sa.
„to bude fajn“ povedala som a zobrala
tanier od koláča. Odniesla som ho do kuchyne, keď mi prasla plodová voda.
„Harry, už to začínaaa“ kričala som. Harry
pribehol ako na zavolanie a spoločne sme išli do nemocnice. Mala som
príšerné bolesti, vedela som, že v priebehu niekoľkých hodín to príde.
Harry zavolal Louisovi. O pár minút sme boli už na sále. Louis stál vedľa
mňa. Začalo to. Dlho som sa netrápila, len tri hodiny, čo bolo celkom málo. No
potom to na mňa doľahlo. Dieťatko zobrali odo mňa a mne prišlo zle.
„Louis“ povedala som potichu.
„prosím zlatko, zvládla si to“ povedal
a pozrel sa na mňa. Videl to. Bledá tvár, nemohla som sa pohnúť, bolesti. Neprežijem to.
„Pán doktor“ začal kričať Louis. Začali okolo
mňa chodiť doktory, ale ja som vedela, že sa blíži koniec, koniec všetkého.
![]() |
„Je koniec“ povedal a ja som to už cítila.
Po lícach mi stekali slzy.
„Pani Montgomeryová, ako chcete aby sa volal váš
syn?“ spýtal sa. Takže nakoniec to bol syn.
„Harry, ako môj najlepší priateľ ako človek,
ktorý ma zoznámil s mojim priateľom“ povedala som a cítila ako mi
odumierajú všetky časti tela. Prístroj začal pípať a ja som vedela čo to
znamená. Posledný krát som sa nadýchla a povedala tie najkrajšie slová na
svete.
„Milujem ťa Louis a aj teba Harry Junior“
zatvorila som oči a prestala rozmýšľať. Všetká bolesť zmizla a ja som
opustila tento svet.
takže Koniec, píšte komentáre, ako sa vám páči :) |

Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára