Ahojte, prinášam vám poviedku Adversity (nešťastie). Dúfam, že sa vám zapáči a budete ju s radosťou čítať.***
„ešte
jednu vodku vás poprosím“ hovorila som čašníkovi mierne pripitá.
| Zoey |
„ďakujem“
usmiala som sa na neho a rýchlo to vypila. Nepijem často a tak som
bola po pár pohárikoch, totálne na mol. Stále som mala pred očami Matta. Môjho
priateľa, teda vlastne už ex-priateľa. Prichytila som ho, ako si to rozdáva
s čašníčkou a tak moja cesta bola do baru. Zapiť to. Tak veľmi som ho
milovala a on ma podviedol. Debil jeden. A tak teraz sedím
v bare a pijem jednu vodku za druhou.
„ešte
jednu“ zahlásila som čašníkovi a ten už len prikývol hlavou. Sedela som
vzadu v boxe. Sama. Matt sa na mňa vykašľal, ako len mohol. V hlave
sa mi krútilo otľko myšlienok, že som si ani neuvedomila, kedy si ku mne
prisadol nejaký chlapec. Bol pomerne pekný, nie pomerne on bol pekný. Mal
krásne kučeravé vlasy a smaragdové oči. Usmieval sa na mňa sexi úsmevom
a ja som mala pocit akoby som sa pod jeho pohľadom roztápala.
„ahoj“
prehovoril ako prvý a prehrabol si vlasy. Bol zlatý. Keby som sa práve
nerozišla s Mattom.... Matt....... už na neho nemôžem myslieť. Je koniec,
tak sa spamätaj. Hovorilo mi moje ja. No vzápätí sa ozvalo to druhé. Milovala
si ho. Ale potom to skončilo.
„hey“
zamával mi pred očami rukou. „ som Harry“ predstavil sa a odhalil svoje
dokonalé zuby.
„oh,
prepáč, Zoey Brown“ podala som mu ruku a usmiala sa. Čo tu chce? Prečo si
sadol ku mne. Prečo..
„tu
máte tú vodku“ z ničoho nič sa vynoril čašník a podal mi na stôl
vodku, ktorú som si objednala. „ešte niečo?“ spýtal sa nakoniec.
| Harry |
„poprosím
vás ešte jednu“ usmiala som sa na neho a on odišiel. Vypila som vodku
a pohárik položila na stôl.
„nemyslíš,
že to preháňaš?“ spýtal sa Harry.
„ak si
ma prišiel poučovať, môžeš odísť“ odsekla som a hrala sa s pohárikom.
„ja
len, že...“ začal, no nenechala som ho dohovoriť, neznášam, keď ma niekto
poučuje a hovorí mi čo mám robiť.
„prepáč,
ale nemám na toto náladu, je moja vec prečo pijem a koľko pijem, takže ak
sa ti to nepáči, nech sa páči môžeš ísť.“ Predniesla som svôj monológ.
„v
pohode, smiem sa spýtať, prečo piješ?“ ten je ale zvedavý. Premýšľala som, či
mu to mám povedať, alebo nie ale nakoniec , veď prečo nie?
„nachytala
som priateľa s čašníčkou“
„oooh,
znášaš to ešte dobre, baby väčšinou plačú a až potom sa ožerú“
skonštatoval. Prečo mu na tom záleží? Prečo si sadol práve ku mne? Je tu veľa
krajších báb než ja , tak prečo ja? Môže dostať každú na ktorú ukáže. A v tom
mi v hlave napadol plán.
„lenže
ja nie som väčšina báb, inak prepáč ešte nikdy som sa to nikoho nespýtala, ale
nevyspíš sa so mnou? Potrebujem zabudnúť“ pozrela som na neho a čakala
odpoveď. Nie som nejaká šľapka ale potrebovala som poriadne zabudnúť
a alkohol mi pomohol sa ho to spýtať. Keby som nebola na mol, nikdy by som
to nepovedala.
„inokedy
by som povedal áno, ale si poriadne opitá a nechcem ťa využiť“ tak takúto
reakciu som nečakala. Čakala som niečo ako ´jasné, kedy si to chceš rozdať,
neďaleko je hotel, zaplatil by som izbu na jednu noc.´ no toto som ozaj
nečakala. Odmietol ma. Mal vlastne pravdu, prečo by sa vyspal s niekým koho
vôbec nepozná?
„tak
čo vlastne chceš?“ zahľadela som sa na neho skúmavo.
„ja..
len že ... sedela si tu tak sama a prišlo mi ťa ľúto.“ Povedal a pozeral sa na mňa jeho prekrásnymi
očami. A v tom do mňa vošla zlosť, videla som prekvapenie v jeho
očiach, no neriešila som to.
„tak
tebe ma prišlo ľúto, heeej???? Vieš čo môžeš? Môžeš sa aj s tou tvojou ľútosťou
strčiť do riti“vstala som, pokúšala sa udržal rovnováhu potom som odišla zaplatiť a už som čakala pred barom na taxík. Keď v tom mi prišlo zle a ja
som bežala na trávu, kde som sa vyvracala .
„si v poriadku?“
otočila som sa za známym hlasom. Chalan z baru, ktorému som vynadala. Asi ma
nenechá len tak ale prečo?
„ som
v pohode, nestačilo ti to dnu?“ spýtala som a hodila na neho
nenávistný pohľad. No nohy sa mi podlomili a ja som letela priamo na zem,
a však pár centimetrov nad zemou ma zachytili jeho silné ruky. Zdvihol ma
zo zeme a odstavil taxík. Sadlo som si dozadu a v momente zaspala.
wooooow to je uzasne a napinave rychlo pridaj dalsiu uzasne
OdpovedaťOdstrániťďakujem krásne :)
OdpovedaťOdstrániť